Jak dobrać idealny rozmiar bielizny?

Czy dobranie odpowiedniego rozmiaru bielizny bez wizyty u brafitterki jest w ogóle możliwe? Czy będziecie zaskoczone, gdy napiszemy, że… tak? Cały sekret tkwi w prawidłowym wykonaniu pomiarów. Jak się za to zabrać? Spieszymy Wam z pomocą!

Zacznijmy nieco od innej strony… Dlaczego warto kupować bieliznę przez internet? Znalezienie bielizny doskonałej to nie lada wyzwanie i z pewnością dobrze o tym wiecie. Oferta sklepów stacjonarnych często jest mocno ograniczona, a wygląd nie zawsze idzie ramię w ramię z jakością. A przecież bielizna to jeden z najważniejszych (jak nie najważniejszy) elementów garderoby. I właśnie dlatego powinnyśmy zatroszczyć się o niego w szczególności.

Z pewnością miałyście okazję zapoznać się już z naszą ofertą i wiecie, że oferowane przez nas kolekcje są obłędnie piękne i w 100% szyte ręcznie w Polsce z najlepszych tkanin oraz koronek. 100% HANDMADE WITH LOVE ❤ A więc znacie już kolejny powód, dla którego nie warto rezygnować z zamawiania bielizny online.

 

Jak dobrać biustonosz?

Biustonosz musi być dobrany perfekcyjnie. Nie może być zbyt luźny w obwodzie (a to niestety błąd, który popełnia wiele kobiet), gdyż nie spełnia wówczas swojej funkcji podtrzymywania biustu. Piersi powinny idealnie wypełniać miseczki, te nie mogą ich przecinać – jeżeli tak się dzieje to znaczy, że miski są zbyt małe. Warto dodać, że nieodpowiednio dobrany biustonosz poza tym, że jest niekomfortowy w codziennym użytkowaniu, może prowadzić do deformacji piersi. A tego nie chciałaby żadna z kobieta.

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Przy wyznaczaniu odpowiedniego rozmiaru biustonosza bierzemy pod uwagę dwa wymiary: obwód biustu i obwód pod biustem. Jak do tego podejść, by nie musieć wymieniać bielizny?

Zacznijmy od obwodu pod biustem. Wyluzuj się, stań prosto z opuszczonymi rękami. Nie wciągaj brzucha, nie wstrzymuj oddechu. Kluczowe jest ustalenie faktycznego obwodu – nie tego zmierzonego na bezdechu z wciągniętym brzuchem. Będzie Ci łatwiej, gdy poprosisz kogoś o pomoc. Przy pomocy metra krawieckiego zmierz obwód bezpośrednio pod biustem. Zrób to na gołe ciało, ewentualnie w biustonoszu, nie przez ubranie. Upewnij się, że metr obejmuje Cię odpowiednio ciasno.

Przejdźmy do pomiaru biustu. Drugi pomiar należy dokonać w biustonoszu – najlepiej miękkim, pozbawionym wkładek i push up’u. Obwód mierzymy w najszerszym miejscu – w tym przypadku miarka nie powinna uciskać piersi, ma być luźno, lecz też nie za luźno. Przy pomiarze można lekko pochylić się do przodu.

Najważniejszy etap jest już za nami.

Na tym etapie należy skorzystać z tabeli rozmiarów biustonoszy lub specjalnego kalkulatora rozmiarów. Przykład: gdy obwód pod biustem wynosi 72 cm, a obwód biustu 89 cm – powinnyśmy wybrać rozmiar 70D.

Kliknij i zobacz Tabelę Rozmiarów Love and Hate

Nawet, gdy znamy swój rozmiar musimy pamiętać, że może on różnić się u różnych producentów. Przed zakupem warto upewnić się, że rozmiar stanika, który aktualnie nosimy odpowiada tabeli rozmiarów marki, w której chcemy kupić nową bieliznę.

Jak dobrać rozmiar majtek?

W przypadku dobierania rozmiaru majtek sytuacja jest już nieco mniej skomplikowana niż w przypadku staników. Najważniejsze jest zmierzenie odwodu bioder. Tutaj metr krawiecki powinien przylegać luźno, ale nie za luźno. W przypadku majtek z wysokim lub podwyższonym stanem może być również konieczne zmierzenie obwodu talii.

Dobierając rozmiar majtek warto również zasugerować się opisem oraz tkaniną, z której zostały uszyte. Jeżeli wahasz się pomiędzy dwoma rozmiarami – polecamy wybrać mniejsze.

Nie trafiłaś z rozmiarem? Spokojnie, bez stresu. Pamiętaj, że masz 30 dni na wymianę lub zwrot. Chociaż tak naprawdę mamy nadzieję, że od teraz rozmiar będzie dobrany idealnie!

ZOBACZ WIĘCEJ:

Wstaw swój komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane przed opublikowaniem