Sezon na aksamit

Aksamitna bielizna podbija serca klientek od kilku sezonów. Wybieramy  modele biustonoszy, majtek czy body z tego przyjemnego w dotyku materiału ze względu na ich  funkcjonalność i wygodę noszenia.  Aksamit coraz częściej  występuje w połączeniu z koronką, siateczką czy satyną, dzięki czemu mamy w swojej ofercie modele  na co dzień i na specjalne okazje.

Magia aksamitu

Aksamit swój największy renesans przeżywał w latach 40 i 50 XX wieku, jednak od paru sezonów znów o sobie przypomniał, również w naszych bieliźniarkach.  Ostatnio coraz częściej możemy spotkać się z welurową bielizną o przeróżnych krojach i fasonach. Aksamit jest materiałem szlachetnym i eleganckim, lecz także bardzo  zmysłowym. Jednocześnie jest bardzo miękki i delikatny, co zapewnia komfort użytkowania podczas codziennego noszenia takiej bielizny. Aksamitna bielizna jest nieoczywista  i bardzo praktyczna. Polskie firmy bieliźniarskie coraz częściej odważnie łączą welur z innymi szlachetnymi materiałami – delikatnymi koronkami, przeźroczystymi siateczkami czy subtelną satyną. Dzięki powracającej modzie na miękkie miseczki biustonoszy, aksamit zyskał swoje pięć minut w bieliźnianym świecie. Jego szlachetne właściwości uwodzą kobiety, które pragną być na topie – pięknie się układa, podkreśla kobiece krągłości, dodaje wyrafinowania i pewności siebie, jest wyjątkowy i zaskakujący i taka też powinna być kobieta, która decyduje się na aksamitna bieliznę. 

Zadbaj o aksamit

Jeśli już zdecydowałaś się na poszerzenie swojej kolekcji o aksamitną bieliznę, musisz o nią odpowiednio zadbać – ekskluzywny materiał wymaga specjalnego traktowania. Przede wszystkim musisz postawić na ręczne pranie w niezbyt wysokiej temperaturze – aksamit nie lubi pralki i wysokich temperatur. Aby cieszyć się welurową bielizną jak najdłużej zrezygnuj z płynów do płukania – substancje chemiczne wnikają w delikatne aksamitne włókna i mogą spowodować, że bielizna nie będzie już taka miękka. Welur ma też skłonności do „łapania” mikroniteczek z innych materiałów, które zakładasz na wierzch. W związku z tym zaleca się czesanie aksamitu za pomocą miękkiej szczoteczki do ubrań. Jeśli będziesz stosować się do tych kilku prostych reguł, twoja aksamitna bielizna będzie zachwycać przez długi czas. 

 

ZOBACZ WIĘCEJ, ABY PODĄŻAĆ ZA TRENDAMI:

Wstaw swój komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane przed opublikowaniem